.
Amatersko kolesarsko svetovno prvenstvo –Danska 2015 PDF Natisni E-pošta
Prispeval Administrator
Ponedeljek, 14 September 2015 09:25

DANSKA 2015 075V času od  10.9. do 13.9. 2015 je na Danskem v mestecu Hobro in Aalbergu potekalo svetovno amatersko kolesarsko prvenstvu. Na prvenstvo je nastopalo tudi 17 slovenskih kolesarjev in kolesark. Zastopanost in konkurenca pa tokrat izjemna, saj je samo Angležev bilo 106, sicer pa zastopani kolesarji iz vseh celin. Zelo močno so bile zastopane kolesarsko razvite države  Evrope, Amerike, Afrike, Avstralije.

Naše zastopstvo je bilo odlično.  Iz kolesarskega društva Branik  je v reprezentanci nastopala aktualna svetovna prvakinja Ajda Opeka. Prvi dan je bil na programu kronometer, kjer Ajda v idealnih razmerah ne dosega odličnih uvrstitev. Tokrat je v izjemno mrzlem in zelo vetrovnem vremenu dosegla odlično  7. mesto in potrdila odlično pripravljenost.

Naslednji dan 11.9 so bile na programu štafetne vožnje, kjer je  bilo precej kaotično in edina  packa organizatorja. Zaradi štartnih težav in pregleda in prevožene kroge so posamezni tekmovalci startali ali prezgodaj ali prepozno in zaradi tega bili diskvalificirani. V ekipi Slovenija 1 je nastopila tudi Ajda in solidno odpeljala  svojo razdaljo, nakar je prišlo do zmešnjav in posledično do diskvalifikacij kar 10 reprezentanc. Slovenija 2 je pa osvojila odlično in nehvaležno 4. m.

V nedeljo 13. 9. je bila na programu cestna dirka na 165 km dolgi progi z 1500 višinskimi mesti  v pretežno ravninski Danski. Lepo hladno in izjemno vetrovno vreme je tudi tokrat krojilo razplet. Ajda Opeka je bila odlična na progi in ves čas kontrolirala položaj. Na cilju ji je  zmanjkalo nekoliko sreče za  kar je  kar nekaj časa bila druga, po   podrobnem pregledu pa ji bilo dodeljeno tretje mesto  s časom 4.48,28 oz. 34,32 km/h. Nedvomno odličen rezultat in še ene stopničke za Slovenijo. Ocenjujemo, da je nastop Ajde Opeka bil na vseh treh dirka odličen in da ostaja naša najboljša amaterska kolesarska  v stiku s svetovno konkurenco.